اعلامیه شماره ۲ هوش برتر

دی ۲۱, ۱۳۹۴ ۱۰۶ نظرات توسط

پیمان پورمقیمی در گفت­ وگو با روابط عمومی مسابقۀ هوش برتر گفت: در چند روز اخیر سوالات بسیاری در خصوص نحوۀ ضبط، تولید برنامه، ساختار مسابقه و زمان پخش مطرح شده است. در اینجا سعی می­کنیم خلاصه توصیه ­های لازم در خصوص اطلاعات مسابقه و نحوۀ همکاری را اعلام نماییم.

۱ – از طریق پنل پیامک برنامه سعی می­ شود تا اطلاع­ رسانی­ های لازم انجام شود. لذا خواهشمندیم افرادی که بخش پیامک تبلیغات خود را بسته اند، تا نوروز ۹۵ این بخش را دوباره فعال کنند تا در اطلاع ­رسانی دچار مشکل نشویم.

۲ – در هر برنامه ۴ شرکت­ کننده داریم که ۲ نفر به مرحلۀ بالاتر صعود میکنند. نفر اول برندۀ ۱ میلیون تومان و نفر دوم برندۀ ۵۰۰ هزار تومان میشود که می­توانند مبلغ را بگیرند و از بازی خارج شوند و یا به صندوق ذخیره واریز و به دور بعدی صعود کنند. در صورت خروج نفر دوم، از نفرات سوم گروه­ها که امتیاز بالاتری دارند، به عنوان جایگزین استفاده می­شود.

با توجه به جدول گروه­ها، نفراتی که به مرحلۀ بعد صعود می­کنند، در ۴۸ میلیون تومان مبلغ صندوق ( که جمع ­آوری شده ) شریک می­شوند.

به همین ترتیب روال ادامه پیدا می­کند تا اینکه در بازی فینال ( بازی ۶۳ ) ۹۳ میلیون جمع می­شود که با مبلغی که اسپانسر تأمین می­کند، جوایز بین نفرات اول تا چهارم تقسیم می­شود؛ به انضمام تندیس هوش برتر و گواهینامه تقدیر از طرف مدیر شبکه نسیم. (به ساختار برنامه مراجعه شود.)

۳ – هر شرکت­ کننده در هر مرحله، یک روز برای ضبط حضور خواهد داشت و در صورت صعود به مرحله بعد مجددا یک روز دیگر (با فاصله حدود ۱۰ تا ۲۰ روز که هر چه به فینال نزدیک تر می شویم، فاصله حضور نیز کمتر می شود) حضور می­یابد.

۴ – تدارک وسایل ایاب و ذهاب و اسکان به عهده شرکت­ کننده و پذیرایی در روز ضبط به عهدۀ گروه ماست.

۵ – در حال حاضر مشغول ساخت دکور هستیم و سعی می­کنیم برای دهه فجر مسابقه را به پخش برسانیم. در این صورت مرحله فینال گروه­ها و مرحله نیمه نهایی در ایام نوروز ۹۵ پخش خواهد شد.( پخش به صورت روتین است.)

۶ – جابه­ جایی در گروه­ها به هیچ عنوان مقدور نیست، مگر اینکه بین ۱۲۸ نفر، زن و شوهر یا خواهر و برادر حضور داشته باشند که سعی می­شود همکاری­ های لازم انجام شود. لذا در این صورت با همکاران ما در دفتر هوش برتر تماس بگیرید.

۷ – توصیه می­شود مرتب با سایت مسابقه در تماس باشید. نظرات و سوالاتی که دوستان مطرح می­کنند ممکن است برای شما راه گشا باشد.

۸ – در هنگام آزمون، آوردن هیچ وسیله­ ای جایز نیست. محاسبات آنقدر گسترده نیست که به ماشین حساب نیازی باشد. فقط کافی است از فرمول استفاده کنید. به طور مثال در ضرب عدد ۱۹ در ۴۸ کافیست عدد ۴۸ را در ۲۰ ضرب کنید و یک ۴۸ کم کنید. ذهنی حساب کنید. کار سختی نیست. شاید سخت­ ترین محاسبه در کل بازی­ها همین باشد.

۹ – ساختار محاسبه به نحوی طراحی شده که شرکت­ کنندگان دارای طرفدار می شوند. (باشگاه طرفداران موضوع مسابقه پیامکی شرکت­ کنندگان در هر برنامه )

و از نظر شخصیت اجتماعی و تفکر اجتماعی صعود خواهند نمود. لذا توصیه می شود تا می­توانید تمرین کنید. همانطور که یک ورزشکار برای پیوستن به تیم ملی تمرین بسیار می کند. چرا که شما قصد دارید به عنوان هوش برتر سال ۹۴ معرفی شوید. با تمرین بسیار متوجه خواهید شد که مراحل مسابقه بسیار آسان است.

۱۰ – نام مسابقه هوش برتر است. ساختار، مراحل، سوالات نحوه آزمون، انتخاب پذیرفته شدگان، نوع دکور و نوع نور پردازی تماماً هوشمندانه توسط یک گروه متخصص طراحی شده است پس با مسابقه هوشمندانه برخورد کنید تا بتوانید به عنوان هوش برتر انتخاب شوید.

۱۱ – طبیعی است ما نمی­توانیم همۀ شرکت­ کنندگان را راضی کنیم و اصولاً قصدمان راضی کردن افراد نیست بلکه مسابقه ای طراحی شده با منطق و با لحاظ نمودن برنامه سازی با کیفیت بالا؛ لذا برای ما مهم نیست چه کسی اول یا حذف شود. برای ما این مهم است که کسانی که به عنوان هوش برتر انتخاب می شوند، برای بیننده لیاقت این عنوان را داشته باشند. پس به دنبال دلایل حذف شدن خود نباشید. به هیچ کس و هیچ چیز متکی نباشید. بلکه در راستای بالا بردن توانایی­های ذهنی، تصویرسازی و محاسبات ذهنی و عکس العمل مناسب تلاش کنید تا موفق شوید.

۱۲ – نفراتی که به مرحله نیمه نهایی صعود کنند، در دور بعدی هوش برتر، بدون آزمون و به عنوان سرگروه انتخاب خواهند شد.

۱۳ – اگر کسی برای ضبط مسابقه و حضور مشکلی داشت، با همکاران ما در هوش برتر هماهنگ کند تا از نفرات ذخیره استفاده شود. در صورت عدم هماهنگی، امکان حضور در دور بعدی مسابقات هوش برتر را از دست میدهید.

۱۴ – در روز ضبط برنامه همراه داشتن کارت شناسایی عکسدار الزامی است.

۱۵- شرکت کنندگان باید در روز ضبط با ظاهری مناسب حضور پیدا کنند.

۱۶ – در خصوص مراحل مسابقه به عرض می رساند که هر برنامه دارای ۵ مرحله است که در یک روز ضبط می شود.

الف – مرحله دیداری ، ب – مرحله شنیداری ، ج – مرحله عملی، د – سوالات تخصصی، هـ – اطلاعات عمومی و سرعت عمل

مجموع امتیازات کسب شده، برندة هر برنامه را مشخص می کند.

الف – مرحله دیداری:

در این مرحله در نظر است هوش تصویری و قدرت محاسبات ذهنی را بسنجیم. لذا سوالات به شکلی تعریف شده که یک تصویر نمایش داده می شود و سپس سوالات پرسیده می شود. در بعضی از بازی های طراحی شده، تصویر ثابت می ماند و سوال مطرح می شود و در بعضی از بازی ها تصویر می رود و سوال پرسیده می شود. (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است.) برای بالا بردن تمرکز شرکت کننده در اتاقی که در دکور برنامه تعبیه شده است، پرسش صورت می گیرد. ( به طرح دکور مراجعه شود.) امتیاز دهی بر اساس جواب صحیح می باشد.

ب – مرحله شنیداری :

در این مرحله در نظر است قدرت شنوایی، تصویر سازی و محاسبات ذهنی را بسنجیم. لذا سوالات به شکلی طراحی شده که شرکت کننده از طریق هدفون سوال را شنیده و بعد از تجزیه و تحلیل و محاسبه ذهنی پاسخ می دهد. سعی شده سوالات از مواردی طرح شود که در ذهن، تصویری از آن موضوع را داشته باشید.

به طور مثال ساعت یا صفحه کلید تلفن یا کلید اعداد کیبورد (در نظر داشته باشید در دو مورد اخیر تفاوت از بالا به پایین و برعکس آن است. به صفحه کلید تلفن و کیبورد دقت کنید.) (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است.) امتیاز دهی بر اساس تعداد جواب های صحیح است.

ج – مرحله عملی :

در این مرحله یک سازه بازی ساخته شده که شما می بایست بازی را انجا دهید. مثل پازل یا سودوکو.

در این مرحله قصد داریم قدرت، سرعت عمل، تجزیه و تحلیل و منطق اجرایی را بسنجیم هر ۴ شرکت کننده همزمان مسابقه خواهند داد. (زمان برای هر شرکت کننده ۴ دقیقه است.) امتیاز بر اساس زمان اتمام کار محاسبه می شود.

د – سوالات تخصصی :

در این مرحله قصد داریم اطلاعات تخصصی و سرعت در پاسخگویی را بسنجیم. در این بخش ۹ گرایش مشخص شده که شامل: تاریخ، جغرافیا، ادبیات، دفاع مقدس، احکام و معارف ، ورزش ، هنر ، گردشگری و اطلاعات عمومی می باشد.در این بخش کسی که کمترین امتیاز را آورده، یکی از گرایش ها را انتخاب می کند. مثلاً جغرافیا. چراغ جغرافیا خاموش می شود و شخص بعدی باید از گزایش های باقیمانده یکی را انتخاب کند. به همین شکل ادامه پیدا می کند تا به نفر اول برسد. سوالات به همان شکلی که در جزوات تعریف شده، پرسیده می شود. توصیه می شود به ۳ گرایش مسلط باشید. در بدترین شکل ممکن شاید به ۴ گرایش نیاز پیدا کنید. (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است.) امتیاز بر اساس تعداد پاسخ صحیح می باشد.

هـ – اطلاعات عمومی و سرعت عمل :

در این مرحله قصد داریم اطلاعات عمومی وسرعت عمل در شناسائی تصاویر را بسنجیم. لذا تصویری به صورت محو ( فولو) نمایش داده می شود. ظرف ۱۰ ثانیه تصویر واضح می شود. این مرحله با حضور هر ۴ شرکت کننده می باشد. هر کسی که زودتر زنگ بزند، پاسخ می دهد. (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۴دقیقه است.) امتیاز بر اساس جواب درست با احتساب امتیاز منفی محاسبه می شود.

لازم به ذکر است در قسمت بازی ها مفصل در مورد تمام بازیهایی که در دور مقدماتی استفاده می شود، توضیح داده شده است. بار دیگر تاکید میکنیم که بازی ها را مشابه سازی کرده و تمرین کنید. بعد از تمرین متوجه خواهید شد که چقدر سوالات آسان است.

نفرات ذخیره (تا نفر بیستم ذخیره ها) از حالا تمرین کنند. چرا که ممکن است برای حضور از شما دعوت شود. سایر افراد ذخیره منتظر خبرهای بعدی ما باشند.

ضبط مسابقه گروه اول و دوم بلافاصله صورت می گیرد. احتمالاً از ۵ بهمن لغایت ۱۵ بهمن صورت می پذیرد. این دوستان سریعتر خودشان را اماده کنند.

گروه سوم و چهارم از اول تا ۱۰ اسفندماه زمان ضبط خواهد بود لازم به ذکر است که این زمان تقریبی است. زمان دقیق بستگی به دکور و آمادگی برای ضبط دارد که متعاقباً اعلام خواهد شد.

امیدوارم شما به عنوان هوش برتر در سال ۹۴ معرفی شوید.

اخبار

درباره نویسنده

روابط عمومی

دیدگاه بگذارید

106 Comments on "اعلامیه شماره ۲ هوش برتر"

Notify of
avatar

Sort by:   newest | oldest | most voted
کاربر
Guest
کاربر
2 years 1 month ago

در اون بخش که گفته شده کسی که از مراحل قبل «کمترین امتیاز» رو داره چرا اولویت داره در انتخاب موضوع سوالات تخصصی؟ منطقا اگه حقی تعریف میشه باید برای کسی باشه که بیشترین امتیاز رو داره. منطق این مساله رو اگه میشه تشریح بفرمایید.

کاربر
Guest
کاربر
2 years 1 month ago

اگر کسی در هر مرحله از بازی جایزه ش رو بگیره و بازی رو ترک کنه، در واقع داره از جایزه ۵۰ میلیونی نفر اول بر میداره (مفهوم صندوق اینه؟). ینی اگر همه نفرات اول و دوم هر مرحله ای بیخیال مرحله بعد بشن و جایزه رو بگیرن و مسابقه رو ترک کنن، آخرش به نفر اول مسابقه صفر میرسه + مبلغی که اسپانسر گذاشته. درسته؟

عظیمه کریمی
Guest
2 years 1 month ago

با سلام در مراحل ۵گانه مراحل دارای امتیاز یکسان هستند یا ضریب امتیاز متفاوت می باشد؟

سجاد
Guest
سجاد
2 years 1 month ago

سلام . ضمن عرض خسته نباشید.ای کاش این رو در نظر میگرفتید ک نیمه اول بهمن اوج کار امتخانات و پروژه های پایان ترم دانشجویان ارشد و دکتراست. و ضبط این دسته از افراد رو در زمان مناسب تری انجام میدادید(نیمه دوم بهمن یا اوایل اسفند). چون ذرسته هدف برنده شدن افراد نیست اما بالاتر رفتن سطح کیفی مسابقه ک هدف هست.

مرتضی اکبری
Guest
مرتضی اکبری
2 years 1 month ago

با سلام
کسانی که ثبت نام کرده اند ولی ازمون اولیه نداده اند چکار باید بکنند؟
با تشکر

س
Guest
س
2 years 1 month ago

باسلام. اگر در این نوبت به ذخیره ها نوبت شرکت در مسابقه رسیده نشد حقشان برای نوبت بعد محفوظ است یا نوبت بعد باید در مسابقه آنلاین شرکت کنند؟

نام
Guest
نام
2 years 1 month ago

با سلام تشکر از توضیحات کاملتون.

محمد حسن
Guest
محمد حسن
2 years 1 month ago

سلام
کسی که تو مراحل بالاتر مثلا دوم یا سوم هم بخاد از مسابقه بره بعد از اول شدن بازم جایزش همون یک ملیونه یا نسبت به مرحله تغییر میکنه؟

مهدی
Guest
مهدی
2 years 1 month ago

کلا تو هر ۵ مرحله سوالات گزینه ای هستند و یا خیر؟

علی
Guest
2 years 1 month ago

اگه کسی در مرحله اول بره بالا و در مرحله دوم حذف بشه بهش جایزه ای تعلق میگیره؟یا نه مثلا در مرحلهی اول -نفر دوم گروه میشه میره مرحله بعد در مرحله بعد نفر سوم میشه ایا بهش جایزه ای میدین یا نه؟

علی
Guest
2 years 1 month ago

میشه لطف کنید و زمان دقیق حضور هر کس رو بگید چون میخواییم بلیط قطار رو بگیریم میترسیم تموم بشه

خانم
Guest
خانم
2 years 1 month ago

با سلام
ممنون از توضیحاتتون
ببخشید اینکه میفرمایید زمان برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است یعنی مثلا در بخش دیداری یا شنیداری کلا ۲ دقیقه زمان برای هر نفره و تو این دو دقیقه باید به هرچند سوالی که وقت شد جواب بده یا برای هر سوال ۲ دقیقه زمان هست؟
ممنون از توجهتون

محسن
Guest
محسن
2 years 1 month ago
با سلام و تشکر بابت اینکه پاسخگو هستید و این همه هم زحمت کشیدید (من به شخصه واقعا ممنونم). اما فکر نمیکنید جایزه ۵۰ میلیون تومنی برا یه همچنی برنامه ای… امروز تو رسانه های دنیا، مسابقه های تو این کلاس که مرتبط با هوش و ذهن و تحلیل هستند زیر ۱۰۰ هزار دلار جایزه نمیدن. تو همین ایران هم برنامه های سطح پایینتر مثل خندوانه با جذب اسپانسری که حاضر شد کمچین چند صد میلیون تومنی ران کنه، خودشون رو به مخاطب نشون دادن. این جایزه ۵۰ میلیونی حتی به جایزه مسابقه قوی ترین مردان ایران که فقط زور… Read more »
امیررضا
Guest
امیررضا
2 years 1 month ago

سلام. واسه روز ضبط همراه هم اجازه ورود به استدیو را دارد؟ لطفا دراین باره توضیح کامل بدین.با تشکر

طاها
Guest
طاها
2 years 1 month ago
سلام و با تشکر از توضیحاتتون چند تا سوال داشتم : ۱- آیا ۶۴ نفر ذخیره میتوانند به عنوان تماشاچی حضور پیدا کنند اصلا تماشاچی دارید؟ ۲- اگر ۶۴ نفر ذخیره در این دوره شرکت نکنند و حتی جایگزین هم نشوند در دوره بعد حضور خواهند داشت؟ باتشکر
مظاهری
Guest
مظاهری
2 years 1 month ago

سلام
با توجه به مراحل قبل غیر حضوری برگزارشده ، چرا برای انتخاب بهترینها یکبار از نفرات برگزیده تست حضوری نمیگیرید. چرا که اولا ممکن است قبلا به این افراد در زمان تست، توسط دوستان یا خانواده کمک شده باشه. ثانیا مشکلاتی شبیه سرعت اینترنت و یا مشکلات سخت افزاری مانند کیفیت مانیتور و ماس در نتیجه مسابقه تاثیر گذاشته باشه
با تشکر

حسین
Guest
حسین
2 years 1 month ago
با سلام و تشکر جسارتا چندتا نقد یا پیشنهاد : ۱-سوالات تخصصی بر اساس کم ترین امتیاز کمک کردن است در جهت بالا بردن امتیاز نفر ضعیف تر – این قضیه برعکس باشد بهتر است-شما که فرمودید در هر صورت ۳ حوزه باید مسلط باشید اگر یک نفر خیلی باهوش باشد و امتیازش بالا و نفر چهارم در انتخاب حوزه شد و امتیازش پایین بیاید حق کشی می شود ۲-مسابقه سوالات تخصصی بایستی بر اساس گزینه و نمره منفی در کنار گزینه باشد نه اینکه جواب کامل ۳-اگر کسی در حوزه خاصی بالاترین و رکورد دارترین فرد باشد در کل… Read more »
فائزه
Guest
فائزه
2 years 1 month ago

با سلام
آخه هر كدوم از اين سوالات ديداري شنيداري و قدرت حافظه و بدون قلم كاغذ ۲ دقيقه زمان ميبره ، چطور ممكنه كلا ۲ دقيقه زمان داشته باشيم و مثلا ۱۰ تا سوالو پاسخ بديم ؟؟؟!!!!

SaeeD
Guest
SaeeD
2 years 1 month ago

سلام دوباره :))
یه سوال : پیرهنایی که قراره بدین چه رنگیه؟؟ ست کنیم شلوارو خوشتیپ بیایم :))

متین
Guest
متین
2 years 1 month ago

بازم خسته نباشید
ببخشد سوالات تخصصی دقیقا به همون شکل داده شده میاد؟
یا مثلا از اون سوال به هر شکل دیگه ای ممکنه سوال طرح بشه؟
و دوم این که سوالات تخصصی بدون استثنا از کتاب توی سایت میاد یا خارج از اون هم طرح شده؟
لطفا امتیازات پاسخگویی سوالات در هر مرحله رو هم اعلام کنید
پر امتیاز ترین مرحله کدومه؟

محمد
Guest
محمد
2 years 1 month ago

سلام

سوالات تخصصی چه ربطی به هوش داره؟ خیلیا هستن هوش چندانی ندارن ولی حفظیاتشون خوبه. هوش برتر هوشیه که بتونه سریع تجزیه و تحلیل کنه. نه اینکه یه سری اطلاعاتی که از قبل تو ذهنش کرده بدون تغییر بیرون بده.
با این کار این مسابقه هم مثل سایر مسابقات رایج میشه.

MOHAMMAD
Guest
MOHAMMAD
2 years 1 month ago

با سلام اگه میشه یه مسابقه بین نفرات ذخیره برگذار کنید چون خیلی ها به خاطر مشکالت اینترنت و دیگر مشکلات نتونستن به خوبی امتحان بدن

علی
Guest
2 years 1 month ago

من بازم جوابمو نگرفتم نگاه کنید اگه من در مرحله اول قبول بشم و جایزمو نگیرم و بخوام برم مرحله بعد -بعد توی اون مرحله ببازم ایا جایزه ی مرحله اول رو به من میدین یا نه

مثلا من در مرحله ی اول نفر اول گروه میشم و ۱ میلون جایزه رو همون طور که گفتین نمیگیرم و میرم مرحله ی دوم اگه توی مرحله دوم حذف بشم جایزه ای به من میدین یا نه

عظیمه کریمی
Guest
2 years 1 month ago

سلام و وقت بخیر
مسابقه در هنگام ضبط تماشاگر داره؟

مظاهری
Guest
مظاهری
2 years 1 month ago
با سلام این درسته که تعاریف زیادی برای هوش هستش و هر رشته هوش مخصوص خودشو میخواهد مثل ریاضیات، ادبیات، اطلاعات عمومی، زبان ، قدرت بینایی و شنوایی و حتی ورزشی، ولی اگه قرار باشه در این مسابقات تمام این موارد ترکیب بشه و تست انجام بشه، کار سختیه و به نتیجه خوبی نمیرسه. به نظر شما بهتر نیست از همان تعریف معمول هوش بین مردم برای مسابقه استفاده بشه؟ یعنی سرعت و دقت در پیدا کردن جواب مسائل جدید و پیدا کردن نکته ها ، مانند منطق بین اشکال دو و سه بعدی یا حل چیستانهای عمومی یا سرعت… Read more »
نام
Guest
نام
2 years 1 month ago

سلام. آیا همراه داشتن قلم و کاغذ سر آزمون مجاز است؟

احمد
Guest
احمد
2 years 1 month ago

با سلام، شما گفتید پیام های تبلیغاتی رو فعال کنیم. من در حال حاضر از شما پیامگ تحویل میگیرم. میشه بگید توی این شرایط هم لازمه چیزی باز هم تغییر کنه؟
و اینکه نمیشه شماره تلفنی که پیامک ها ارسال میشه رو بگید تا بدونیم به چه شماره ای اطمینان کنیم؟!

سپاس از برنامه اتون

احمد
Guest
احمد
2 years 1 month ago

ببخشید یک سوال یادم رفت: با توجه به اینکه یه سری با زمان برنامه خودشون ممکنه مشکل داشته باشن، نمیشه برای هر کسی ۲ یا ۳ الویت بذارید که خودش الویت بندی کنه؟!

wpDiscuz