اعلامیه شماره ۲ هوش برتر

دی ۲۱, ۱۳۹۴ ۱۰۶ نظرات توسط

پیمان پورمقیمی در گفت­ وگو با روابط عمومی مسابقۀ هوش برتر گفت: در چند روز اخیر سوالات بسیاری در خصوص نحوۀ ضبط، تولید برنامه، ساختار مسابقه و زمان پخش مطرح شده است. در اینجا سعی می­کنیم خلاصه توصیه ­های لازم در خصوص اطلاعات مسابقه و نحوۀ همکاری را اعلام نماییم.

۱ – از طریق پنل پیامک برنامه سعی می­ شود تا اطلاع­ رسانی­ های لازم انجام شود. لذا خواهشمندیم افرادی که بخش پیامک تبلیغات خود را بسته اند، تا نوروز ۹۵ این بخش را دوباره فعال کنند تا در اطلاع ­رسانی دچار مشکل نشویم.

۲ – در هر برنامه ۴ شرکت­ کننده داریم که ۲ نفر به مرحلۀ بالاتر صعود میکنند. نفر اول برندۀ ۱ میلیون تومان و نفر دوم برندۀ ۵۰۰ هزار تومان میشود که می­توانند مبلغ را بگیرند و از بازی خارج شوند و یا به صندوق ذخیره واریز و به دور بعدی صعود کنند. در صورت خروج نفر دوم، از نفرات سوم گروه­ها که امتیاز بالاتری دارند، به عنوان جایگزین استفاده می­شود.

با توجه به جدول گروه­ها، نفراتی که به مرحلۀ بعد صعود می­کنند، در ۴۸ میلیون تومان مبلغ صندوق ( که جمع ­آوری شده ) شریک می­شوند.

به همین ترتیب روال ادامه پیدا می­کند تا اینکه در بازی فینال ( بازی ۶۳ ) ۹۳ میلیون جمع می­شود که با مبلغی که اسپانسر تأمین می­کند، جوایز بین نفرات اول تا چهارم تقسیم می­شود؛ به انضمام تندیس هوش برتر و گواهینامه تقدیر از طرف مدیر شبکه نسیم. (به ساختار برنامه مراجعه شود.)

۳ – هر شرکت­ کننده در هر مرحله، یک روز برای ضبط حضور خواهد داشت و در صورت صعود به مرحله بعد مجددا یک روز دیگر (با فاصله حدود ۱۰ تا ۲۰ روز که هر چه به فینال نزدیک تر می شویم، فاصله حضور نیز کمتر می شود) حضور می­یابد.

۴ – تدارک وسایل ایاب و ذهاب و اسکان به عهده شرکت­ کننده و پذیرایی در روز ضبط به عهدۀ گروه ماست.

۵ – در حال حاضر مشغول ساخت دکور هستیم و سعی می­کنیم برای دهه فجر مسابقه را به پخش برسانیم. در این صورت مرحله فینال گروه­ها و مرحله نیمه نهایی در ایام نوروز ۹۵ پخش خواهد شد.( پخش به صورت روتین است.)

۶ – جابه­ جایی در گروه­ها به هیچ عنوان مقدور نیست، مگر اینکه بین ۱۲۸ نفر، زن و شوهر یا خواهر و برادر حضور داشته باشند که سعی می­شود همکاری­ های لازم انجام شود. لذا در این صورت با همکاران ما در دفتر هوش برتر تماس بگیرید.

۷ – توصیه می­شود مرتب با سایت مسابقه در تماس باشید. نظرات و سوالاتی که دوستان مطرح می­کنند ممکن است برای شما راه گشا باشد.

۸ – در هنگام آزمون، آوردن هیچ وسیله­ ای جایز نیست. محاسبات آنقدر گسترده نیست که به ماشین حساب نیازی باشد. فقط کافی است از فرمول استفاده کنید. به طور مثال در ضرب عدد ۱۹ در ۴۸ کافیست عدد ۴۸ را در ۲۰ ضرب کنید و یک ۴۸ کم کنید. ذهنی حساب کنید. کار سختی نیست. شاید سخت­ ترین محاسبه در کل بازی­ها همین باشد.

۹ – ساختار محاسبه به نحوی طراحی شده که شرکت­ کنندگان دارای طرفدار می شوند. (باشگاه طرفداران موضوع مسابقه پیامکی شرکت­ کنندگان در هر برنامه )

و از نظر شخصیت اجتماعی و تفکر اجتماعی صعود خواهند نمود. لذا توصیه می شود تا می­توانید تمرین کنید. همانطور که یک ورزشکار برای پیوستن به تیم ملی تمرین بسیار می کند. چرا که شما قصد دارید به عنوان هوش برتر سال ۹۴ معرفی شوید. با تمرین بسیار متوجه خواهید شد که مراحل مسابقه بسیار آسان است.

۱۰ – نام مسابقه هوش برتر است. ساختار، مراحل، سوالات نحوه آزمون، انتخاب پذیرفته شدگان، نوع دکور و نوع نور پردازی تماماً هوشمندانه توسط یک گروه متخصص طراحی شده است پس با مسابقه هوشمندانه برخورد کنید تا بتوانید به عنوان هوش برتر انتخاب شوید.

۱۱ – طبیعی است ما نمی­توانیم همۀ شرکت­ کنندگان را راضی کنیم و اصولاً قصدمان راضی کردن افراد نیست بلکه مسابقه ای طراحی شده با منطق و با لحاظ نمودن برنامه سازی با کیفیت بالا؛ لذا برای ما مهم نیست چه کسی اول یا حذف شود. برای ما این مهم است که کسانی که به عنوان هوش برتر انتخاب می شوند، برای بیننده لیاقت این عنوان را داشته باشند. پس به دنبال دلایل حذف شدن خود نباشید. به هیچ کس و هیچ چیز متکی نباشید. بلکه در راستای بالا بردن توانایی­های ذهنی، تصویرسازی و محاسبات ذهنی و عکس العمل مناسب تلاش کنید تا موفق شوید.

۱۲ – نفراتی که به مرحله نیمه نهایی صعود کنند، در دور بعدی هوش برتر، بدون آزمون و به عنوان سرگروه انتخاب خواهند شد.

۱۳ – اگر کسی برای ضبط مسابقه و حضور مشکلی داشت، با همکاران ما در هوش برتر هماهنگ کند تا از نفرات ذخیره استفاده شود. در صورت عدم هماهنگی، امکان حضور در دور بعدی مسابقات هوش برتر را از دست میدهید.

۱۴ – در روز ضبط برنامه همراه داشتن کارت شناسایی عکسدار الزامی است.

۱۵- شرکت کنندگان باید در روز ضبط با ظاهری مناسب حضور پیدا کنند.

۱۶ – در خصوص مراحل مسابقه به عرض می رساند که هر برنامه دارای ۵ مرحله است که در یک روز ضبط می شود.

الف – مرحله دیداری ، ب – مرحله شنیداری ، ج – مرحله عملی، د – سوالات تخصصی، هـ – اطلاعات عمومی و سرعت عمل

مجموع امتیازات کسب شده، برندة هر برنامه را مشخص می کند.

الف – مرحله دیداری:

در این مرحله در نظر است هوش تصویری و قدرت محاسبات ذهنی را بسنجیم. لذا سوالات به شکلی تعریف شده که یک تصویر نمایش داده می شود و سپس سوالات پرسیده می شود. در بعضی از بازی های طراحی شده، تصویر ثابت می ماند و سوال مطرح می شود و در بعضی از بازی ها تصویر می رود و سوال پرسیده می شود. (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است.) برای بالا بردن تمرکز شرکت کننده در اتاقی که در دکور برنامه تعبیه شده است، پرسش صورت می گیرد. ( به طرح دکور مراجعه شود.) امتیاز دهی بر اساس جواب صحیح می باشد.

ب – مرحله شنیداری :

در این مرحله در نظر است قدرت شنوایی، تصویر سازی و محاسبات ذهنی را بسنجیم. لذا سوالات به شکلی طراحی شده که شرکت کننده از طریق هدفون سوال را شنیده و بعد از تجزیه و تحلیل و محاسبه ذهنی پاسخ می دهد. سعی شده سوالات از مواردی طرح شود که در ذهن، تصویری از آن موضوع را داشته باشید.

به طور مثال ساعت یا صفحه کلید تلفن یا کلید اعداد کیبورد (در نظر داشته باشید در دو مورد اخیر تفاوت از بالا به پایین و برعکس آن است. به صفحه کلید تلفن و کیبورد دقت کنید.) (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است.) امتیاز دهی بر اساس تعداد جواب های صحیح است.

ج – مرحله عملی :

در این مرحله یک سازه بازی ساخته شده که شما می بایست بازی را انجا دهید. مثل پازل یا سودوکو.

در این مرحله قصد داریم قدرت، سرعت عمل، تجزیه و تحلیل و منطق اجرایی را بسنجیم هر ۴ شرکت کننده همزمان مسابقه خواهند داد. (زمان برای هر شرکت کننده ۴ دقیقه است.) امتیاز بر اساس زمان اتمام کار محاسبه می شود.

د – سوالات تخصصی :

در این مرحله قصد داریم اطلاعات تخصصی و سرعت در پاسخگویی را بسنجیم. در این بخش ۹ گرایش مشخص شده که شامل: تاریخ، جغرافیا، ادبیات، دفاع مقدس، احکام و معارف ، ورزش ، هنر ، گردشگری و اطلاعات عمومی می باشد.در این بخش کسی که کمترین امتیاز را آورده، یکی از گرایش ها را انتخاب می کند. مثلاً جغرافیا. چراغ جغرافیا خاموش می شود و شخص بعدی باید از گزایش های باقیمانده یکی را انتخاب کند. به همین شکل ادامه پیدا می کند تا به نفر اول برسد. سوالات به همان شکلی که در جزوات تعریف شده، پرسیده می شود. توصیه می شود به ۳ گرایش مسلط باشید. در بدترین شکل ممکن شاید به ۴ گرایش نیاز پیدا کنید. (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۲ دقیقه است.) امتیاز بر اساس تعداد پاسخ صحیح می باشد.

هـ – اطلاعات عمومی و سرعت عمل :

در این مرحله قصد داریم اطلاعات عمومی وسرعت عمل در شناسائی تصاویر را بسنجیم. لذا تصویری به صورت محو ( فولو) نمایش داده می شود. ظرف ۱۰ ثانیه تصویر واضح می شود. این مرحله با حضور هر ۴ شرکت کننده می باشد. هر کسی که زودتر زنگ بزند، پاسخ می دهد. (زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده ۴دقیقه است.) امتیاز بر اساس جواب درست با احتساب امتیاز منفی محاسبه می شود.

لازم به ذکر است در قسمت بازی ها مفصل در مورد تمام بازیهایی که در دور مقدماتی استفاده می شود، توضیح داده شده است. بار دیگر تاکید میکنیم که بازی ها را مشابه سازی کرده و تمرین کنید. بعد از تمرین متوجه خواهید شد که چقدر سوالات آسان است.

نفرات ذخیره (تا نفر بیستم ذخیره ها) از حالا تمرین کنند. چرا که ممکن است برای حضور از شما دعوت شود. سایر افراد ذخیره منتظر خبرهای بعدی ما باشند.

ضبط مسابقه گروه اول و دوم بلافاصله صورت می گیرد. احتمالاً از ۵ بهمن لغایت ۱۵ بهمن صورت می پذیرد. این دوستان سریعتر خودشان را اماده کنند.

گروه سوم و چهارم از اول تا ۱۰ اسفندماه زمان ضبط خواهد بود لازم به ذکر است که این زمان تقریبی است. زمان دقیق بستگی به دکور و آمادگی برای ضبط دارد که متعاقباً اعلام خواهد شد.

امیدوارم شما به عنوان هوش برتر در سال ۹۴ معرفی شوید.

اخبار

درباره نویسنده

روابط عمومی

دیدگاه بگذارید

106 Comments on "اعلامیه شماره ۲ هوش برتر"

Notify of
avatar

علیرضا امیریان
Guest
علیرضا امیریان
2 years 3 months ago

آزمون ورودی مسابقه به چه شکل است

روابط عمومی : سلام دوست عزیز
۴ جوابی

مهندس
Guest
مهندس
3 years 15 days ago

سلام
اگه کسی تو مرحله اول یا دوم برنده بشه و پولشو بگیره و انصراف بده ، آیا میتونه تو سری های بعد مسابقه ثبت نام کنه و آزمون ورودی بده یا سهمیه ش میسوزه
و همچنین اگه بعد مراحل یک یا دو براش مشکلی پیش بیاد و نتونه ادامه ، در این صورت چی ؟آیا بازم سهمیه ای برای سری بعد داره؟
چون با این تاخیری که تو شروع ضبط برنامه اتفاق افتاده اگه احیانا تو مراحل برنده بشیم مراحل بعد نزدیک امتحان ارشد میشه و ممکنه ادامه مسابقه واسه کنکوری ها سخت بشه
با تشکر از پاسخ گویی خوبتون

مرتضی
Guest
مرتضی
3 years 20 days ago

شروع ازمون برای سری بعد چه موقعیه؟
چطور اعلام میشه؟

زهرا
Guest
زهرا
3 years 22 days ago
سلام مجدد.چند روز قبل در مورد بازی دیداری مربع های رنگی و اعداد…سوال زیر پرسیده شد و شما در جواب اینطورد پاسخ دادین (در قسمت بازی اعداد مرحله دیداری که ۴ مربع رنگی وجود داره و در هرکدومش عدد… میخواستم بدونم هر مربع جایگاه یکان و دهگان و… است؟ هیچ فرقی نمیکند که مربع ها جایگاه یکان و دهگان باشد یا خیر برای مثال عددهای ۵ ۹ ۱ ۶ در مربعهای رنگی قرار دارند و چه اینها را به صورت ۶۱۹۵ بخوانیم و چه به صورت ۵-۹-۱-۶ فرقی در پاسخ دادن ندارد چون مثلا باید ۲ تا به رنگ قرمز… Read more »
امیر
Guest
امیر
3 years 30 days ago

سلام
تو مرحله دیداری قسمت ۱ و ۴ و ۵ اول یه وقتی داده میشه که اعداد رو به ذهن بسپاریم بعد دو دقیقه شروع میشه؟ یا تو همون دو دقیقه باید هم اعداد رو حفظ کنیم هم به سوالات جواب بدیم؟

سعید
Guest
سعید
3 years 1 month ago

با سلام.
در قسمت بازی اعداد مرحله دیداری که ۴ مربع رنگی وجود داره و در هرکدومش عدد…
میخواستم بدونم هر مربع جایگاه یکان و دهگان و… است؟

حسین
Guest
حسین
3 years 1 month ago
سلام. جسارتا خواستم اول یه نکته درمورد سوالات تخصصی بگم. دوستان یه جوری در مورد انتخاب گرایش توسط نفر چهارم اعتراض میکنن که انگار مطمئن هستن خودشون تو گروه اول میشن.:-) خوب شاید خودشون تو اون مرحله چهارم باشن و خوشحال بشن از این قانون. و دوم اینکه دوستان بجای اینکه اینقدر درمورد زمان صحبت کنن که ببینن وقت کم میارن یا نه، بهتره خودشونو قوی تر کنن و بیشتر تمرین کنن تا زمان براشون اصلا مهم نباشه. صرفا جهت اطلاع و راهنمایی 🙂 نکته سوم اینکه تعدادی از دوستان سعی کنن انصراف بدن که من هم از ذخیره ها… Read more »
سجاد
Guest
سجاد
3 years 1 month ago
با سلام و ممنون از پاسخگویی خوبتون ببخشید تا کی وقت داریم حضور یا عدم حضور خود را اعلام کنیم؟ و اینکه بین مراحل دقیقا چند روز فاصله هست؟ و در مراحل بعد مسابقه به چه شکلی خواهد بود؟ باتشکر
زهرا
Guest
زهرا
3 years 1 month ago

ببخشید در قسمت فولو تصاویر در صورتی که حدس تصودر اشتباه باشه امتیاز منفی منظور میشه؟

زهرا
Guest
زهرا
3 years 1 month ago

ببخشید در بخش دیداری هر شرکت کننده ای که زودتر زنگ رو زد جواب میده؟یا برای هر شخص ۲ دقیقه منظور میشه و تعداد جواب صحیح مهمه؟

شرکت کننده
Guest
شرکت کننده
3 years 1 month ago

با عرض سلام و ممنون از پاسخ‌گویی خوبتون.
ببخشید در مرحله سوالات تخصصی بهتر نیست ک انتخاب گرایش با کسی باشه که امتیاز بیشتری داره؟چون اگه به سه گرایش هم مسلط باشیم و نفر چهارم در انتخاب باشیم ممکنه بدشانسی بیاریم و امتیاز کلی میاد پایین.
نظر دیگه اینکه در بخش شنیداری و دیداری بهتر نیس در دو دقیقه از همه نوع سوالات پرسیده بشه چون اونجوری ممکنه کسی به یک سری سوال مسلط باشه و به بعضی نه، فکر میکنم اینجوری در حق کسی اجحاف نشه نشه و افراد در شرایط مساوی مقایسه میشن.
با تشکر

میثم
Guest
میثم
3 years 1 month ago

سلام ببخشید نمیدونستم این سوالو کجا باید بپرسم میشه شما جواب بدید؟
تو بازی اعداد (اولین بازی دیداری) سوال دوم به بعد جواب ها اساس اعداد جدیده یا همون اعداد اولیه؟

سارا
Guest
سارا
3 years 1 month ago
ببخشید با توجه به نوشته های بالا بازیهای شنیداری از طریق هدفون شنیده میشه و باید پاسخ بدیم اگه سوال رو متوجه نشیم امکان تکرار هست؟ ( چون با هدفون قرار هست سوال رو بشنویم یعنی از قبل صدا ضبط شده و پخش میشه؟) این حالت اصلا مناسب نیست مثلا سوال مربوط به صفحه کلید “جای سطر اول و دوم عوض شود ، ستون سوم با دوم جا به جا شود حاصل ضرب ، مجموع ……” این نیاز هست تیکه تیکه گفته بشه تا بتونیم تجزیه تحلیل کنیم اگر یک باره از طریق هدفون بشنویم اول باید سوال و حفظ… Read more »
ملیحه
Guest
ملیحه
3 years 1 month ago

باسلام خدمت شما.
درقسمتهای دیداری وشنیداری سوالات چهارشرکت کننده یکسان است یاخیر.واز۱۴بازی که درهرقسمت است چندبازی انجام میشود.ممنون

عباس
Guest
عباس
3 years 1 month ago

ای کاش در بخش سوالات تخصصی، سوالات صرفا حفظی نبود، یا اگر هست اسم مسابقه به حافظه برتر یا ذهن برتر تغییر پیدا کنه، چون این سوالات هیچ ارتباطی با هوش ندارند!
همچنین تخصص های دیگری مثل فیزیک یا ریاضی نیز اضافه می شد. در قسمت جغرافی نیز ۸۰۰ سوال از ۱۰۰۰ سوال مربوط اسامی پایتخت کشورها و … می باشد، آیا کل جغرافی همین پایتخت دانستن است؟

زهرا
Guest
زهرا
3 years 1 month ago

با سلام.
امکانش هست سوالاتی رو که درمرحله ازمون ورودی به مسابقه بود منظورم سوالاته مسابقه انلاین رو دوباره روی سایت قرار بدین؟
من جز نفرات انتخاب شده هستم برای نمونه سوال میخوام یه بار دیگه چک کنم

حمید
Guest
حمید
3 years 1 month ago

با سلام من در شهرستان کارمند می باشم و طبیعطاً باید مرخصی بگیرم ممکن ادراه با مرخصی موافقت نکند آیا برای شما مقدور می باشد که طی یک معرفی نامه اداره را در جریان قرار دهید تا با مرخصی موافقت کند.

محمد حسن
Guest
محمد حسن
3 years 1 month ago

سلام
برای مسابقه لباس میخاید بدید یا کاور و اینکه بازی هایی مثله سودوکو که گفتید میشه لیست کامل این دست بازی هارو بگید؟
ممنون

حسین
Guest
حسین
3 years 1 month ago

سلام.
با توجه به توضیحات شما، افراد اگر بعد از اول و دوم شدن مبلغشونو بگیرن و انصراف بدن، اونوقت از نفرات سوم و چهارم استفاده میکنید که این افراد به احتمال زیاد قبول میکنن. پس عملا افراد ذخیره شانسی برای حضور ندارند مگر اینکه فردی انصراف دهد.
با توجه به اینکه اگر افراد اصلی بدون هماهنگی قبلی در محل مسابقه حضور بعمل نرسانند از مسابقات بعدی محروم میشوند،
آیا تابحال کسی انصراف داده؟

حوا
Guest
حوا
3 years 1 month ago

سلام و عرض ادب
ببخشید دوتا سوال داشتم.
۱-جواب و سوال سوالات احکام خیلی طولانی تر از بقیه گرایش هاست و حتی اگر شخص درست هم جواب بده با احتساب زمان خود سوال، به سوالهای خیلی کمتری نسبت به بقیه میتونه توی ۲ دقیقه جواب بده.
۲- آیا نفرات اول تا چهارم در سری های بعد هم میتونن مجددا شرکت کنن یا خیر؟
ممنون از پاسخ گویی خوبتون

امیر
Guest
امیر
3 years 1 month ago

در مورد بخش عملی که سودوکو رو گفتید ، میزان سختی سودوکو در کدوم حالته؟
آسان؟
متوسط؟
سخت؟
حرفه ای؟
لطفا نگید به بخش بازی ها مراجعه کنید که چیزی نبود 😐

wpDiscuz
گروه توسعه فناوری وب ایران